Adıyaman Havalimanı Personel Alımı İş İlanları 2017

Adıyaman Havalimanı Personel Alımı

Adıyaman Havalimanı personel alımı sayesinde pek çok insan Adıyaman Havalimanı içerisindeki markalarda iş sahibi oluyor. Siz de Adıyaman Havalimanı iş ilanları ile hayal ettiğiniz rahat işe kavuşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Adıyaman Havalimanı iş ilanlarını takip edip size en uygun pozisyona iş başvuru yapmaktır. Adaylarda aranan nitelikleri taşıyor olmanız durumunda istediğiniz işin sahibi olabilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı Hakkında

Adıyaman havalimanı 1988 yılında hizmete açılan bir havalimanıdır. 2001 ve 2005 yılları arasında tarifeli seferleri durmuş olsa da 2005’ten beri düzenli bir şekilde seferleri devam etmektedir. İç hatlar ve dış hatlar terminali mevcuttur. Şehir merkezine 22 km uzaklıktadır. Ulaşım servislerle sağlanmaktadır. Havalimanında İstanbul ve Ankara’ya haftada 14 kez olmak üzere toplamda 28 sefer gerçekleşmektedir.

Adıyaman havalimanı terminali 5 uçak kapasitesine sahiptir. 2500×45 metre uçak pisti mevcuttur.

Adıyaman Havalimanı İş İlanları

Havalimanı kullanan yolcu sayısının artmasıyla beraber Adıyaman havalimanı işçi alımı sayısında da artış yaşanmıştır. Adıyaman havalimanında ihtiyaç duyulan görevli personel sayısı yolcu sayısının artmasına bağlı olarak daha fazla olmaktadır. Bu nedenle havalimanında yapılan işlemlerde herhangi bir gecikme ve aksaklık yaşanmaması için yeni personellere gerek duyulmaktadır.

Yeni personel ihtiyacı demek de   işsiz insanlar için yeni bir iş imkanı demek olduğundan pek çok işçi adayı havalimanında çalışmayı hayal etmekte ve kendisine uygun bir ilan ile karşılaştığında derhal başvuru yapmaktadır. Elbette her başvuran işçi adayının olumlu bir yanıt alması ne yazık ki mümkün değildir. Ancak şüphesiz birileri işe alınacaktır. Dolayısıyla işsiz insan sayısında da bir azalma sağlanacaktır. Bu açıdan bakıldığında oldukça sevindirici bir durumdur.

Adıyaman Havalimanında Çalışma Şartları Nasıl?

Adıyaman havalimanı iş başvurusu kabul edilen adayların çalışma şartları açısından oldukça avantajlı olduğunu söylemek mümkündür. Adıyaman havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösterdiği için havalimanında çalışan kişiler devlet sektöründe çalışan kişiler arasında yer almaktadırlar.

Dolayısıyla devlet güvencesi kapsamında bir işe sahip olmaktadırlar. Bu da çoğu kişinin arzu ettiği bir durumdur. Çünkü iş arayan adaylar özel sektör ile devlet sektörü arasında bir seçme şansları olan durumlarda daima devlet sektörünü tercih etmekte ve devlet güvencesi ve imkanlarından yararlanmak istemektedirler. Adıyaman havalimanı da bu imkanı personellerine bu bağlamda sunmaktadır.

Adıyaman Havalimanının Adaylarda Aradığı Özellikler

Hangi alanda hangi görev için personel istihdam edilecekse bu duruma göre adaylarda aranan özellikler ilan edilmektedir. Kişinin görev alacağı pozisyona göre istenen nitelikler farklılık göstermektedir. İlkokul mezunu aranan işler de üniversite mezunu aranan işler de olabilmektedir. Bu nedenle Adıyaman havalimanında çalışmayı arzu eden her adayın  İŞKUR’un ya da havalimanının web sitesindeki Adıyaman havalimanı personel alımı ilan detaylarını incelemesi ve aranan özellikleri taşıyorsa başvurusunu yapması gerekmektedir.

Bu sayfa Adıyaman Havalimanı içerisinde bulunan markaların iş ilanları hakkında bilgilendirme sayfasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir