Erzurum Havalimanı Personel Alımı İş İlanları 2017

Erzurum Havalimanı Personel Alımı

Erzurum Havalimanı personel alımı sayesinde pek çok insan Erzurum Havalimanı içerisindeki markalarda iş sahibi oluyor. Siz de Erzurum Havalimanı iş ilanları ile hayal ettiğiniz rahat işe kavuşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Erzurum Havalimanı iş ilanlarını takip edip size en uygun pozisyona iş başvuru yapmaktır. Adaylarda aranan nitelikleri taşıyor olmanız durumunda istediğiniz işin sahibi olabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Hakkında

Erzurum Havalimanı, şehir merkezinin dışında bir bölgedir. Ulaşım için saat başı otobüs bulunmaktadır. Bu nedenle kısa sürede gitmek istediğiniz yere ulaşmak için ulaşım aracınızın saatlerini bilmeniz gerekecektir.

Havalimanında çok fazla olmasa da, mağaza ve restoranlar bulunur ve burada çalışma imkanı da vardır. Ancak genelde yer hostesi olarak çalışmak isteyenlerin başvuruları takip etmektedir. Servis imkanı da bulunan havalimanı, kurumsal sayılabilecek bir iş alanı olduğu için gençler kariyer için bu sektörü tercih edebilir.

Erzurum Havalimanı İş İlanları

Doğu Anadolu’nun en uzak bölgelerinden Erzurum Havalimanı işçi alımı konusunda güvenlik görevlileri alımı yapmaktadır.

Dönem dönem asayiş, satış ve yer hostesliği alımları yapan DHMİ bu bünyede personel istihdam etmektedir. Havalimanındaki personellerin çalışması için gerekli olan eleman alımları, internet üzerindeki sitelerden ve kariyer sitelerinden verilmektedir.

Özellikle gençler, ilk iş deneyimlerini gerçekleştirmek için havalimanı gibi alanlarda çalışmayı tercih ederek, yabancı dillerini de geliştiriyor.

Erzurum Havalimanında Çalışma Şartları Nasıl?

Havalimanlarında çalışma şartları genelde aynıdır. Belirli saatler arasında çalışabileceğiniz gibi vardiyalı da çalışabilirsiniz. Vardiyalı çalışmalar için genelde gündüz ve gece vardiyası ile çalışan yer hostesleri vardır. 24 saat uçuş olduğu vakitler her bölümdeki çalışan elemanlar vardiyalı çalışmaktadır.

Havalimanında çalışmak isteyen ve hostes olmak isteyenler ise, havayolu şirketlerinin ilanlarını takip ederek başvuru yapabilirler. İş arayanlar Erzurum Havalimanı iş başvurusu yapmak için kurumun verdiği ilanları takip ederek, kariyer sitelerine üye olabilir.

Erzurum Havalimanının Adaylarda Aradığı Özellikler

Her pozisyon için aranan elemanların nitelikleri farklıdır. Bu yüzden Havalimanı personeli olarak bir başvuru yapmayı düşünürseniz, yabacı dil bilgisi ve eğitim konuları dikkate alınacaktır. Güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyenler için ise, asayiş bölümü için en az lise mezunu ve güvenlik eğitimi almış personellerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Son dönemde kariyer sitelerinde Erzurum havalimanı personel alımı ilanlarına pek rastlanmıyor. Çünkü havalimanında şu an içi yoğun bir yolcu trafiği söz konusu değildir. Ancak ilerleyen zamanlarda havalimanının kapasitesi arttıkça, alanda ihtiyaç duyulan personel sayısı da artacaktır.

Bu sayfa Erzurum Havalimanı içerisinde bulunan markaların iş ilanları hakkında bilgilendirme sayfasıdır.

Daha önceki yazımızda Amasya Merzifon Havalimanı İş İlanları hakkında bilgiler verdik. İncelemenizi tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir