Gardiyan Maaşları Ne Kadar 2017

Gardiyan Maaşları Ne Kadar

Gardiyan Nedir? Ne İş Yapar?

Toplum içerisinde uyum sağlayamayan ve herhangi bir nedenden ötürü insanlara zarar veren diğer insanların işlemiş oldukları suçların karşılığında mahkemeler tarafından verilmiş olan cezaların infaz kısmının gerçekleştirildiği cezaevlerinde görev yapan Memurlara halk arasında gardiyan denmektedir.

Kurumsal ismi infaz koruma memurudur. İnfaz koruma memurları genel idari hizmetler sınıfına tabi olmakla beraber işleyiş bakımından emniyet hizmetleri sınıfına mensup bir memur gibi hak ve sorumlulukları sahip oldukları görülmektedir. Çünkü üniforma ile görev yapmaktadırlar ve üniforma ile görev yapan başka bir genel idari hizmetler sınıfı memura rastlamak oldukça nadir görülen bir durumdur. Bunun yanında infaz koruma memurlarına emniyet hizmetleri sınıfı personeli gibi zor kullanma yetkisi de verilmiştir. Bu yönden diğer genel idari hizmetler sınıfına mensup memurlardan ayrılırlar.

Gardiyan Nasıl Olunur?

Gardiyanlar Adalet Bakanlığı’na bünyesinde 657 sayılı devlet memurları kanunu Tabi olan devlet memuru statüsündedirler. Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan yeterli puanı alıp, boy kilo, yaş gibi başvuru şartlarına uyuyorsanız mülakata çağırılırsınız. Mülakatı geçmeniz durumunda gardiyan olarak atanarak işe başlarsınız. Gardiyan maaşları ülke geneli ile kıyaslandığında tatmin edici düzeyde değildir. Ortalama bir maaştır.

Gardiyan Maaşları Ne Kadar?

Günümüz itibariyle Gardiyan maaşları 2300 Türk Lirası ile 2500 Türk Lirası arasındadır. Ayrıca bakanlık tarafından cüzi bir miktar ek ödeme yapılabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Beğenin İş Başvuruları Gelsin