Gelir Uzman Yardımcısı Maaşları Ne Kadar 2017

Gelir Uzman Yardımcısı Maaşları

Gelir Uzman Yardımcısı Nedir? Ne İş Yapar?

Gelir uzman yardımcıları çeşitli bölümlerden mezun adaylar arasından Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sınav ile istihdam edilir. Gelir uzman yardımcıları meslek hayatı içerisinde kariyer olarak ilerleyerek gelir uzmanı kadrolarına atanır. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından çeşitli birimlerde görevlendirilebilirler. Gelir Uzman Yardımcısı maaşları Türkiye gelir ortalamasına göre çok çok iyi seviyelerdedir. Gelir uzman yardımcıları vergi incelemesi hariç inceleme, ekonomik-mali analiz ve araştırma yapar. Kanun, yönetmelik, tüzük ve diğer mevzuatta belirtilen iş ve işlemlerde kendisine verilerini yapar, kendisine verilen görev ile ilgili mevzuatın aksayan yönleri hakkında görüş ve önerilerini kapsayan rapor yazarak ilgili yerlere bildirir ve kendisine genel müdürlük için verilen diğer görevleri yapar.

Gelir Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur?

Gelir uzman yardımcılığına başvurmak için Kamu Personeli Seçme Sınavı A grubundan Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Daire Başkanlığı tarafından belirlenmiş olan puan alındıktan sonra başvuru yapılır. Yapılan yazılı ve sözlü bölümlerden oluşan giriş sınavı ile girilir. Kurumun belirlediği şartlara göre sadece sözlü sınav ile de girilebilir.  Gelir Uzman Yardımcısı maaşları ülke geneli ile kıyaslandığında tatmin edici düzeydedir.

Gelir Uzman Yardımcısı Maaşları Ne Kadar?

Günümüz itibariyle göreve yeni başlayan en düşük Gelir Uzman Yardımcısı maaşları yabancı dil tazminatı hariç 3314 Türk Lirası’dır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Beğenin İş Başvuruları Gelsin