Hostes Maaşları Ne Kadar 2017

Hostes Maaşları Ne Kadar

Hostes Nedir? Ne İş Yapar?

Yolcuların uçakta uçuş esnasında rahat ve güvenli bir şekilde uçuşlarını tamamlamaları için görev yapan kişilere kabin memuru denir. Erkek kabin memuruna Host, kadın kabin memuruna hostes adı verilir. Hostes maaşları bağlı olduğu firmadan firmaya ve aylık olarak gerçekleştirdiği uçuş sayısına göre değişmektedir. Başlıca görevleri yolcuları yolculuk bitinceye kadar güvenli bir şekilde götürmek olan hosteslerin görevi uluslararası kurallar ile belirlenmiştir. Uçuş sırasında çeşitli ikramlarda bulunarak yolcuların istek ve sorunları ile ilgilenirler.

Nasıl Hostes Olunur?

Öncelikle havayolları şirketlerinin ilanına başvurmak gerekir. Boy, kilo, yaş gibi şartların uyması halinde görüşmeye çağırılan adaylara İngilizce seviyelerini ölçecek bir test yapılır. Daha sonra Türkçe mülakata geçilir. Bazı şirketler İngilizce seviye testinin yanı sıra psikolojik teste de tabi tutarlar. Hostes olabilmek için başta uçuşla ilgili olmak üzere hiçbir sağlık probleminiz olmamalı ve adli sicil kaydınız temiz olmak zorundadır. Ayrıca daha önce hiçbir havayolu şirketinden disiplinsizlik ve yüz kızartıcı bir şekilde ayrılmamış olmak gerekmektedir.

Hostes Maaşları Ne Kadar?

Ortalama bir hostes en az 3000 Türk Lirası maaş almaktadır fakat hostes maaşları ay içerisinde gerçekleşen uçuş sayısına bağlı olarak çalışılan firmalar arasında farklılık göstermektedir. Türk Hava Yolları’ndan personeline ödediği maaş diğer şirketlere nazaran daha fazladır. Ülkemizdeki yabancı havayolu şirketleri personeline çok daha fazla maaş ödemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Beğenin İş Başvuruları Gelsin