Kefilsiz Kredi Başvurusu

kefilsiz-kredi-basvurusu-hk

Kefilsiz Kredi Başvurusu

Sitemiz takipçileri için yep yeni kategorimiz olan kredi haberleri kategorisinde bankacılık ve kredi alanında bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda kefilsiz kredi başvurusu konusu hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Kefilsiz kredi başvurusu olur mu? Bankaların kredi başvurusu yapacak kişilerde aradığı şartlar gibi pek çok konuyu ele alıyoruz.

Kredi, günümüz şartlarında oldukça gerekli olan destekler arasında yer almaktadır. Bu destekler bankalardan geri ödenmek teminatıyla alınmaktadır. Kredi almak beli şartların gerçekleşmesi ile birlikte alınabilir. Ancak kredi alacaklar bankaların istediği şartları yerine getirmelidir. Bu nedenle hemen hemen her bankanın kredi şartları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Kredi Başvurusu Şartları

Kredi almak için bankaların belli, başlı şartları vardır. Bu şartlar ile birlikte bankalar kişi üzerinde de bazı şartlar aramaktadır. Bankalar kredi vermek için genellikle aynı şartları isterler. Ancak bazı bankaların şartları aşağı yukarı değişiklik gösterebilir. Genel olarak bankalar kredi vereceği müşterisinin sicilinin temiz olmasını ister. Yani banka müşterilerinin düzenli kredi ödemeleri yapmasını ve kredi kartı borçlarını düzenli olarak ödemesini isterler. Bununla birlikte kişilerin belirli miktarlarda gelirlerinin teminat olarak gösterilmesi gerekir.

Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi almak için bankaların istediği şartlardan birisi de kefildir. Bankalar teminat olarak kredi vereceği kişilerden kefil istemektedir. Ancak bazı bankalar belli şartlar altında kefilsiz kredi vermektedir. Bankalar genelde kendileri için güvenli bulmadıkları bir ortam için kredi vermeyi uygun bulmamaktadır. Kefilsiz olarak kredi veren bankalar bu ayrıcalığı genel olarak kendi müşterilerine yapmaktadır. Bunun dışında da kefilsiz kredi veren bankalar düşük miktarlar için bu ayrıcalığı tanımaktadır. Bu şartların dışında da kefilsiz kredi veren bankaları araştırmak gerekir.

Kaynak

2 Yorum
  1. 13 Temmuz 2016
  2. 14 Mayıs 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir