MİT Personel Alımı 2017

MİT Personel Alımı

Milli İstihbarat Teşkilatı personel alımı ile ilgili haberleri herkes büyük bir merakla bekliyor. Son derece prestijli ve iyi çalışma koşullarına sahip olan MİT 2017 yılında personel alımı yapacak mı? MİT bünyesinde çalışmak için neler yapmak gerekir? MİT iş başvurusu için hangi evraklar gereklidir? MİT ile ilgili yapılacak olan personel alımı hangi tarihte gerçekleşecek? MİT iş başvuruları nereden yapılır? MİT ile ilgili merak edilen bu sorulara sitemiz üzerinden cevap vermeye çalışacağız.

Mit Hakkında

Milli İstihbarat Teşkilatı (Mit) Türkiye’nin resmi istihbarat örgütüdür. 1965 yılında Milli Emniyet Hizmeti’nin yerine kurulmuştur. Teşkilatın görevleri şunlardır:

  • Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne, varlığına, anayasal düzenine, güvenliğine, bağımsızlığına, kısaca milli gücünü meydana getiren her türlü unsuruna karşı gelebilecek iç ve dış tehditleri araştırmak ve bilgi toplamak,
  • Bu tip durumlara karşı önlem almak,
  • Gerekli durumlarda yetkili ve ilgili makamları uyarmak.

Mit Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

MİT ne zaman personel alımı yapacak bunun hakkında net bilgiler ne yazık ki veremiyoruz. Milli İstihbarat Teşkilatı ihtiyaç duyduğu zamanlarda personel alımı yapmaktadır. Alacağı personeller konusunda son derece hassas olan Mit alacağı personeller ile ilgili haberleri devlet personel başkanlığı aracılığı ile yayınlamakta ve başvuru şartları ile ilgili bilgi vermektedir.

MİT personel alımı ilanları devlet personel başkanlığı sitesinden ilan edildiği zaman, sitemizi takip ederek Mit personel alımı ile ilgili haberleri herkesten önce duyabilirsiniz. Her zaman güncel iş başvurularını yayınlayan sitemizde iş başvuru haberlerini yayınlandığı an öğrenebilirsiniz.

İş Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • İş başvurusu yaparken her şeyden önce sizden istenen evrakları eksiksiz ve doğru şekilde hazırlamalısınız. İş başvurusu için sunduğunuz evrakların doğruluğu işe başlamanızı direkt etkiler.
  • Eğer mülakat varsa mülakata giderken görünüm ve konuşmalarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Kendinize güvenen bir imaj çizmeniz önemlidir.
  • Açılan pozisyonlara uygun eğitim ve deneyimleriniz varsa işe alınmanız kolaylaşacaktır. Bu nedenle istenen özelliklere sahipseniz başvurunuzun olumlu karşılanma ihtimali yüksektir.

Milli İstihbarat Teşkilatında Hangi Alanlarda Çalışabilirsiniz?

Milli istihbarat teşkilatı bünyesinde farklı alanlarda çalışmak mümkün. Bu alanlar MİT’in resmi sitesinde de yer almaktadır.

  • İstihbarat Uzmanı
  • Arapça Dil Uzmanı
  • Bilim ve Teknoloji Uzmanı

Mit İş Başvurusunda Hangi Evraklar Gereklidir?

Milli İstihbarat Teşkilatı personel alımı yaparken oldukça hassas davranmakta ve çeşitli evraklar istemektedir. Mit iş başvurusu için gereken evraklar ilan edildiği zaman öğrenebilirsiniz. Ayrıca MİT’in resmi web sitesini ziyaret ederek Mit iş ilanları ve iş başvurusu hakkında daha fazla detaya ulaşabilir ve istenen gereklilikleri inceleyebilirsiniz.

MİT resmi kariyer sayfası için tıklayınız.

1 Yorum
  1. 13 Eylül 2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir