Muhasebeci Maaşları Ne Kadar 2017

Muhasebeci Maaşları Ne Kadar?

Muhasebeci maaşları 2017’de ne kadar? Muhasebeciler ne iş yapar ve nasıl Muhasebeci olunur gibi soruların cevaplarını bu makalede bulabilir ve Muhasebe mesleği hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Muhasebeci Nedir? Ne İş Yapar?

Muhasebeci, bir kurum veya kuruluşta hesap işleriyle uğraşan kimselere muhasebeci denir. Sayman olarak da adlandırılırlar. Muhasebeciler aldıkları maaş en çok merak edilen mesleklerden biridir. Günümüzde kamu kuruluşlarında çalışabildikleri gibi özel sektörde de iş imkanı bulan muhasebeciler gerekli maddi imkanı buldukları zaman kendilerine ait bir iş yeri de açabilirler. Bu yüzden muhasebeci maaşları sabit olmamaktadır.

Muhasebeci Nasıl Olunur?

Meslek liselerinde muhasebe bölümü bulunmaktadır ama muhasebeci olmak için illa lise bölümünde muhasebe okuma zorunluluğu yoktur fakat Üniversitede muhasebe bölümüne geçiş yapmanız zorunludur. Muhasebe bölümünden mezun olduktan sonra isterseniz kendi muhasebe şirketinizi kurabilir, isterseniz Kamu Personeli Seçme Sınavı ile yeterli puanı alarak devlet kurumlarına memur olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Memurluk sınavına kazandığımız takdirde atamanız yapıldıktan sonra kamu personeli olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Bunun haricinde birçok özlük hakkını da kazanmış olursunuz. Bu durumda maaşınızı devletten alacağınız için aylık geliriniz sabitlenmiş olacaktır.  Muhasebeci maaşları çalışılan kurum ve kuruluşa göre değişiklik gösterir.

2017 Muhasebeci Maaşları Ne Kadar?

Günümüz itibariyle en düşük muhasebeci maaşları  devlet memuru olarak çalışıyorsanız 2500 Türk Lirası’dır. Özel sektörde çalışıyorsanız çalıştığınız şirkete göre  1700 Türk Lirası ile 8000 Türk Lirası arasında bir miktar kazanabilirsiniz. Eğer kendi iş yerinizi açarsanız işlerinizin de iyi gitmesi halinde çok daha büyük paralar kazanabilirsiniz.

Maaşları En Yüksek Benzer Meslekler

Gelir Uzman Yardımcısı Maaşları İçin TIKLAYINIZ.

Mali Müşavir Maaşları İçin TIKLAYINIZ.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir