PTT Personel Alımı 2018

ptt-personel-alimi

PTT personel alımı yapıyor!

PTT insan kaynakları biriminden yapılan duyuruya göre PTT personel alımı yapıyor. PTT iş ilanlarını çeşitli kaynaklardan sizler için hazırlamış bulunuyoruz. PTT iş başvurusu yaparak çalışma hayatınızda yeni bir sayfa açmaya ne dersiniz? PTT eleman alımı ihtiyacına göre sayfamızda sürekli güncellenecek olan iş ilanları haberlerimizi kolaylıkla bulabileceksiniz.

PTT’de çalışmak isteyenlere büyük müjde. PTT uzun zamandır kapılarını personel alımlarına kapatmıştı. Kısa süre önce PTT’ye açılan davanın netleşmesiyle beraber PTT personel alımı yapmadan önce personel yönetmeliğini değiştirmeye koyuldu. Yönetmeliğin değişmesiyle beraber PTT en kısa zamanda personel alımı yapmaya başlayacaktır.

PTT Personel Alımı Haberinin Ayrıntıları

PTT 2015 yılında yapacağı toplu personel alımı hususunda tüm şartlarını henüz netleştirmemiştir. Ancak büyük ihtimalle KPSS den alınan puanları göz önünde bulunduracak ve daha sonra ise bilindiği gibi bir sözlü mülakat gerçekleştirecek. Mülakattan başarıyla ayrılan adaylara PTT A.Ş tarafından belli başlı yönetmeliklere bağlı olarak iş imkanı sağlanacak. Burada çalışacak personeller yeni oluşturulmuş özel bir sözleşmeli personel pozisyonunda çalışacaklardır.

Başka iyi haber ise PTT personel alımı ilanından faydalanmak isteyen eleman adaylarına geldi. Yönetmeliğin değişmesiyle PTT’nin 2000’in üzerinde personel alımı yapacağı konuşuluyor. Bu bağlamda 1000 gişe görevlisine 500 teknik personele ve 100 adet dağıtıcıya ihtiyaç duyacaktır. Ayrıca farklı bölümlere de birçok eleman alımı yapacaktır. Rakamlar tam net olmadığı gibi değişkenlik gösterebilir.

PTT personel alımı yapacağı adayları belli bir süre deneme süresine tabi tutabilir. Bu süre zarfı sonunda sınanan personeller ile yola devam edilip edilmeyeceği kararı verilmektedir. Şirket ayrıca bu süre içerisinde disiplin ve kınama gibi cezalar alanların sözleşmesini feshetme hakkını elinde bulundurur. Disiplin cezalarının yanında, kendi isteğiyle veya ani ölüm durumlarında, sözleşme süresinin dolması durumlarında personelin görevine son verilebilir.

Sizler için hazırladığımız PTT personel alımı haberini tüm ayrıntılarıyla sunmuş bulunuyoruz. İlanın en güncel halini anbean sitemizden veya PTT’nin resmi web adresinden takip edebilirsiniz.

İş ilanlarını güncel ve en yeni haliyle yayınlayacak olan PTT insan kaynakları sayfasına gitmek için tıklayınız.

1 Cevap = “PTT Personel Alımı 2018”
  1. ruya su 10 Mayıs 2016

Bir Cevap Yaz