Sigortasız Kredi Nasıl Çekilir?

sigortasiz-kredi-nasil-cekilir

Sigortasız Kredi Nasıl Çekilir?

Krediler bankalar için oldukça önemli olan gelir kaynakları arasında yer almaktadır. Çünkü krediler son derece çeşitli ve değişik ihtiyaçları karşılamaya yöneliktir. Bu nedenle herkes kendisine uygun şartlarda ve faizlerde kredi bulabilmektedir. Bankalar her kesime kredi vermek ve daha cazip hale getirmek için herkesin şartlarına uygun kredi çeşitleri de sunmaktadır.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Bankalar en fazla geliri kredilerden sağlamaktadır. Kredilerden sağlanan bu gelirleri arttırmak için birçok banka farklı yöntemler denemektedir. Sigortasız kredi vermek de bankaların müşteri çekmek amacıyla uyguladıkları bir yöntemdir. Sigortasız kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalar belli şartlar dahilinde sigortasız kredi vermeyi tercih etmektedir. Yani bankalar belli garantileri sağlamadıkça sigortasız kredi vermeyecektir. Sigortasız kredi verilmesi dışında diğer şartlar aynı şekilde kabul edilmiş olunacaktır.

Sigortasız Kredi Nasıl Alınır

Sigortasız kredi veren bankalar başka şartlar altında bu krediyi vermektedir. Yani sigortasız kredi verilmesi için gerekli olan şartlar yön değiştirecektir. Müşteri eğer sigortaya sahip değilse ya da sigorta primleri düzenli olarak ödenmemiş ise gayrimenkulü olması halinde kredi almaya hak kazanacaktır. Kredi almak isteyen kişi tapusunu bankaya ipotek ettirerek kredi alabilecektir. Eğer kişinin tapusu adına olan bir tapusu yok ise farklı yöntemlerle kredi alabilecektir. Mesela kefil göstererek de sigortasız kredi alabilmek mümkün olacaktır.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Beğenin İş Başvuruları Gelsin