TEİAŞ Personel Alımı İş İlanları 2017

TEİAŞ Personel Alımı

TEİAŞ insan kaynakları hakkında bilgiler ve TEİAŞ personel alımı haberini güncel medyadan sizler için derledik. TEİAŞ iş başvurusu yaparak çalışma hayatınızda yeni bir sayfa açmaya ne dersiniz? TEİAŞ iş ilanlarını çeşitli kaynaklardan hazırladığımız bu haberde TEİAŞ eleman alımı ihtiyacına göre sayfamızda sürekli güncellenecek olan iş ilanı haberlerimizi kolaylıkla bulabileceksiniz.

TEİAŞ Hakkında

Açılımı Türkiye Elektrik İletim A.Ş. olan şirket Türkiye genelinde gelişen kentleşme ve teknolojiye ayak uydurarak elektrik altyapıları alanında faaliyet göstermektedir. Şirket merkezi Ankara’da bulunmaktadır. Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan 22 adet İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlükleri ve 10 adet Yük Tevzi İşletme Müdürlükleri aracılığı ile işini yürütmektedir.

Şirketin amacı elektrik üretimi ve bu elektriğin sürekli, çevreye duyarlı, ekonomik, güvenilir olmasını sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda Türkiye genelinde faaliyet gösterdiği illerde gelişmiş bir iletim ağına sahiptir.

TEİAŞ İnsan Kaynakları

TEİAŞ İşe Alma Süreçleri

Sözleşmeli Pozisyonlara Açıktan Atanma :

“Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesine; ÖSYM Başkanlığı tarafından yerleştirme yapılacağı ilan edilecek olan Teşekkülümüze ait boş kadrolara anılan Başkanlık tarafından internet yoluyla alınan tercihler ve puanlar dikkate alınarak yerleştirilmesi suretiyle açıktan atama yapılmaktadır.

İşçi̇ Kadrolarına Açıktan Atanma :

“Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ile “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde yürütülür.

Bu çerçevede; Teşekkülümüzde işe yerleştirilecek kişilerin unvan, adet ve nitelikleri Türkiye İş Kurumu tarafından ilan edilerek başvurular anılan kurum tarafından kabul edilir ve sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Teşekkülümüze bildirilir. Gönderilen listelerdeki adaylar arasından yapılacak mülakat sınavı sonuçlarına göre atama yapılmaktadır.

TEİAŞ İş İlanları

TEİAŞ ülkemizin büyük bölümünde faaliyet gösterdiği için TEİAŞ personel alımı sıklıkla yapılmaktadır. Ülkenin belli illerinde faaliyet gösterecek olacak işçi, veznedar, ofis çalışanı teknisyen, mühendis, hizmetli, müdür, yönetici gibi pek çok pozisyonda çalışanı bulunmaktadır.

TEİAŞ’da Çalışma Şartları

TEİAŞ bir devlet teşekkülü olduğu için çalışanları 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’ndaki şartlara göre çalışmaktadır. Bu sebeple TEİAŞ çalışanlarının hak ve yükümlülükleri devlet memurlarınınki gibidir. Ancak şirkette yer alınan pozisyona göre ve iş ihtiyacına göre çalışma şartlarında değişiklikler olabilir. Personel bağlı bulunduğu müdürlük bünyesindeki çalışma sahası içinde görevlendirilebilir, geçici görevlendirmeler olabilir. Bazen hafta sonu çalışması veya il dışı çalışması yapmak gerekse de bunların karşılığı olan ücretler ödenir.

TEİAŞ Adaylarda Aradığı Özellikler

Şirket sitesinde TEİAŞ iş ilanları yayınlandığı zaman alınacak olan personelde ne gibi şartlar arandığı, hangi pozisyonda çalışacağı gibi hususlar belirtilmektedir. Mesela, Teiaş bir iktisadi devlet teşekkülü olduğu için pozisyona göre KPSS puanı ile alım yapmaktadır. Mühendislik kadrosuna alınacak olan çalışanlar için bu şart aranabilir. Ancak genel şartlar belirlemek yanlış olacaktır.

TEİAŞ İş Başvurusu Nasıl Yapılır

TEİAŞ kendi internet sitesinde yer alan duyurular başlığı altında iş ilanlarına yer vermektedir. Burada TEİAŞ iş başvurusu yapılacak olan pozisyon, o pozisyon için aranan şartlar, kaç kişi alınacağı ve alınacak kişilerin nerelerde çalışacağı belirtilerek ilana çıkılır. İlanda bu pozisyona başvuru süresi de gösterilir. Bu süre içerisinde Teiaş il/ilçe müdürlüklerine veya Teiaş internet sitesinde yer alan form vasıtasıyla iş başvurusu gereçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İlanlar

EAE Elektrik İş İlanları İçin TIKLAYINIZ.

ABB Elektrik İş İlanları İçin TIKLAYINIZ.

TEİAŞ Personel Alımı Yapacağı Pozisyonlar

TEİAŞ personel alımı yapacağı pozisyonları devlet personel başkanlığı resmi sitesinden veyahut resmi web sitesinden duyurular sayfası aracılığı ile ilan etmektedir. Sizler de bu ilanları takip ederek TEİAŞ’a iş başvurusu yapabilirsiniz.

TEİAŞ işçi personel alımı ilanlarını takip etmek için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Beğenin İş Başvuruları Gelsin