Tetaş Personel Alımı 2018

tetas-personel-alimi

Tetaş Personel Alımı Yapıyor!

Tetaş insan kaynakları biriminden yapılan duyuruya göre Tetaş personel alımı yapıyor. Tetaş iş başvurusu yaparak çalışma hayatınızda yeni bir sayfa açmaya ne dersiniz? Tetaş iş ilanlarını çeşitli kaynaklardan sizler için hazırladığımız bu haberde Tetaş eleman alımı ihtiyacına göre sayfamızda sürekli güncellenecek olan iş ilanı haberlerimizi kolaylıkla bulabileceksiniz.

Ülkemizin enerji sektöründe önemli kurumlardan birisi olan Tetaş devletin elektrik, ticaret ve taahhüt konularında faaliyet göstermektedir. Çatısı altında yüzlerce insana iş imkanı sağlayan Tetaş personel alımı yapmaya devam ediyor. Siz de bu büyük kurumda bir iş sahibi olup kariyerinizi bu yönde devam ettirmek istiyorsanız ilanın devamını inceleyip nasıl başvuru yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıntılar aşağıdadır;

Tetaş İnsan Kaynakları

İstihdam Şekilleri

Teşekkülümüzde 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname eki I sayılı cetvele tabi Memur, yine anılan Kararname eki II sayılı cetvele tabi Sözleşmeli personel ile 4857 sayılı İş Kanunu’na tabi işçi personel istihdam edilmektedir.

1- Memur Kadrolarına Atama

Bu statüde görev yapan personel Şube Müdürü ve üzeri kadrolarda istihdam edilmekte olup, Şube Müdürü kadrolarına Görevde Yükselme Sınavı neticesinde atama yapılmak suretiyle, Daire Başkanı ve üzeri kadrolara ise çoğunlukla diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarından naklen atama yoluyla yapılmaktadır.

2- Sözleşmeli Kadrolarına Açıktan Atama

Bu personele öncelikle 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname hükümleri uygulanmakta olup kararnamede hüküm bulunmayan hallerde ise 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili hükümleri uygulanır.
Sözleşmeli personelin açıktan atanması; “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde, ÖSYM Başkanlığı tarafından yerleştirme yapılacağı ilan edilecek kadrolara yine anılan Başkanlık tarafından internet yoluyla alınan tercihler neticesinde yapılmaktadır.

3- 4857 Sayılı Yasaya Tabi Personel Ataması

İşçi kadrolarına atama “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ile “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde yapılmaktadır.

Teşekkülümüzde 4857 sayılı İş Kanunu çerçevesinde görev yapan işçi personelden Sendika üyesi olanların mali ve sosyal hakları, çalışma şartları ile özlük işlemleri 2 yıllık dönemler itibariyle Kamu-İş Sendikası ile Tes-İş Sendikası arasında bağıtlanan İşletme Toplu İş Sözleşmeleri ile belirlenir. Sendika üyesi olmayan (Kapsamdışı) işçi personelin mali ve sosyal hakları ise “Kapsam Dışı Statüde Belirli ve Belirsiz Süreli Hizmet Sözleşmesi İle Görev Yapan İşçilerin Çalışma Esasları” ile belirlenmiştir.

Tetaş Personel Alımı Yapacağı Pozisyonları Açıkladı

Ülkemizin bir çok bölgesinde yeni elemanlara ihtiyaç duyabilen Tetaş personel alımı yapacağı pozisyonları açıkladı. Ülke içerisinden bir çok adayın genel başvurularını kabul eden Tetaş’a sizler de iş başvurularınızı gönderebilirsiniz.

1 Cevap = “Tetaş Personel Alımı 2018”
  1. yakup tastan 30 Nisan 2015

Bir Cevap Yaz