Yeni Evlenenlere Devlet Kredisi

yeni-evlenenlere-devlet-kredisi-nasil-alinir

Yeni Evlenenlere Devlet Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi bütün ihtiyaçları karşılamak amacıyla talep edilebilmektedir. Kimi zaman evlilik kimi zaman da eğitim ihtiyaçları nedeniyle de kredi alınabilir. Kredi ihtiyacının farkında olan bankalar yoğun olarak kredi vermektedir. Bu krediler farklı miktarlarda ve şartlarda verilebilmektedir. Ancak bazı durumlarda devlette kredi verebilmektedir. Devlet kredileri ya düşük faizle ya da faizsiz verildiği için oldukça tercih edilmektedir.

Yeni Evlenenler İçin Krediler

Bankalar için yeni evlenenler son derece verimli bir pazardır. Çünkü evlenecek çiftlerin birçok masrafı olmaktadır. Bu masrafları birikimlerle karşılamak çoğu zaman mümkün olmaz. Sıfırdan yeni bir ev kurmak oldukça sıkıntılı ve masraflıdır. Bu masraflar ek desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle bankaların sunduğu yeni evlenenler için kredilerden yararlanmak gerekir.

Yeni Evlenenlere Devlet Kredisi

Yeni evlenen veya evlenecek olanlar için devlette bazı durumlarda destek kredisi vermektedir. Devletin verdiği krediler genellikle faizsiz olarak verilmektedir. Ancak devletin verdiği kredilerden yararlanmak için belli şartları taşımak gerekir. Evlenecek kişi 18-24 yaş aralığında olmalıdır. Üniversite mezunları için bu yaş 26’ya çekilmiştir. Türk ceza kanunları hükümlerince ağır bir suçtan ceza almamış olmak gerekir. Aynı zamanda da evlenmek için maddi imkansızlıkların olması da bu krediyi alabilmek için aranan şartlardandır. Verilen kredi faizsiz ve dört yıl içinde ödenmesi gereken bir kredidir. İlk yılda çocuk sahibi olanların borcu 1 yıl ertelenecektir.

1 Yorum
  1. 30 Temmuz 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir